נגישות | אדריכלות 


זבולוני תומר

שאלה: אנו מתלבטים אם להרחיב את הבית הקיים או לעבור לדירה חדשה מה הכי משתלם?

התשובה היא מורכבת וכל מקרה לגופו, לעיתים משתלם יותר להרחיב דירת מגורים קיימת. הסביבה המוכרת נשארת והילדים נשארים באותם המסגרות. לא כל אחד בנוי להליכים הבירוקרטיים הוצאת היתר בניה וההתעסקות עם הבנייה והקבלנים ולכן יש לבחון טוב את האפשרויות. מחקרים מראים שמבחינה כלכלית זול יותר להרחיב את הבית הקיים מאשר למכור ולקנות דירה גדולה יותר.  

שאלה: האם כל דירה ניתנת להרחבה? איך אפשר לדעת מה מותר לי?

לא כל דירה ניתנת להרחבה ולכן טוב יותר לגשת לועדה המקומית לתכנון ובניה ולבחון את הנושא מקרוב. אם התשובה חיובית כדאי שבעל מקצוע שמבין בנושא יבחן את הדברים מקרוב וינחה אותכם כיצד לנהוג.

שאלה: החלטנו ללכת על שיפוץ והרחבה כיצד מתחילים?

ראשית כדאי לנסות ולבדוק אם בעלי הדירות בבניין יסכימו לתוספת הבנייה שלכם, תקחו בחשבון שדרוש לפחות הסכמה של 75% מהדיירים לבניה ,אל תתעמתו אם דיירים שמסרבים תנסו להבין אותם להיות סובלניים ולקשיב להם.

שאלה: כמה יעלה לי התכנון? ואלו בעלי מקצוע עוד אני צריך?

גם לתשובה זו כל מקרה לגופו נשמח לתת הצעת מחיר ללא התחייבות, בדרך כלל הוועדה המקומית  דורשת מודד מוסמך שיערוך מפת מדידה, אדריכל להגשת התכניות ,מהנדס בניין לתכנון היציבות ומהנדס אינסטלציה לתכנון הביוב (במידת הצורך) לעיתים היא דורשות יועצים נוספים כמו יועץ בטיחות, יועץ נגישות ,יועץ אקוסטיקה ועוד, הכל בהתאם לאופי הבקשה והבניה. משרדנו יכול ללוות כל פרויקט ולהמליץ על בעלי מקצוע ככל שיידרש.

שאלה: כמה זמן לוקח לקבל היתר בניה?

כל בקשה עוברת 2 שלבים עיקריים ,שלב ראשון-ההגשה ,בשלב זה הוועדה בודקת את הבקשה , את השרטוטים ואת זכויות הבנייה המותרות לחלקה. שלב שני- אחרי החלטת הועדה, הוועדה מנפיקה "גיליון דרישות" - מעין רשימת מטלות ואישורים שלאחר השלמתם יינתן היתר הבניה.
בדרך כלל  להוציא היתר בניה לוקח בין חצי שנה לשנה והכל בהתאם לעומס העבודה ברשות המקומית, להתנגדויות שכנים ,לפרסומים והקלות וביצוע רשימת המטלות שהוועדה דורשת.

שאלה: האם אתם מלווים את הפרויקט מתחילתו ועד לסופו?

אנחנו מלווים כל פרויקט משלב התכנון ,הוצאת היתר הבניה ,הכנת תכניות עבודה לקבלן ,ליווי ופיקוח עליון ועד להשלמתו הסופית לשביעות רצון הלקוח.